Małgorzata Mostowska

Prawdziwe szczęście znajduje się w naszym wnętrzu I jest niezależne od tego, co na zewnątrz.

Małgorzata Mostowska jest certyfikowanym nauczycielem jogi z pasją do zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Umiejętności nauczania jogi zdobyła podczas wyprawy do Indii, gdzie brała udział w licznych zajęciach Hatha, Vinyasa i Ashtanga jogi.

Własną praktykę rozpoczęła mając 21 lat. Od tamtej pory regularnie zgłębia wiedzę z zakresu uzdrawiania za pomocą jogi. Gosia znana jest z zajęć, w których miesza różne style jogi i dostosowuje ich intensywność jak i rodzaj do grupy – aby każdy mógł doświadczyć poczucia wewnętrznego spokoju i harmonii. Jej głównym stylem pozostaje jednak Vinyasa, która pozwala miękko przechodzić pomiędzy pozycjami i płynnie łączyć ruch z oddechem. Intencją, która towarzyszy jej podczas każdych zajęć to dobrostan Ciała, Umysłu oraz Ducha.

Moja misja to inspirować, edukować i uzdrawiać. Zapraszam na matę!

Osiąga to wszystko poprzez poznanie potrzeb osób, które wchodzą z nią na matę oraz poszerzony obraz wszystkiego co dzieje się dookoła. Dlatego na swoje warsztaty wybiera miejsca, które pozwalają odciąć się od codzienności i skierować uwagę do wewnątrz.

Wyjazdy weekendowe lub przedłużone (kilkudniowe) cieszą się ogromną popularnością, a każdy kto choć raz weźmie udział w takim wydarzeniu, wraca do domu zupełnie inny. Doświadcza nowych wartości i inaczej patrzy na otaczającą go rzeczywistość.

Najczęściej w warsztatach uczestniczą kobiety, jednak zdarzają się również warsztaty, na których można spotkać kilku mężczyzn. Bez względu na to, Gosia zaprasza do siebie wszystkich.

Pragnę zapewnić wsparcie dla każdego, kto pragnie zmiany. Wsparcie tak fizyczne, psychiczne jak i duchowe.

Na macie jak i w życiu podążam za słowami: Strong Body – Strong Mind, czyli Silne Ciało – Silny Umysł. Poprzez wzmacnianie poszczególnych mięśni w ciele, wzmacniamy naszą psychikę i umysł, który staje się z dnia na dzień coraz spokojniejszy. A spokój to przecież zdrowie.

Cytując klasyka: Jeśli tracisz pieniądze, nic nie tracisz. Jeśli tracisz zdrowie, coś tracisz. Jeśli tracisz spokój, tracisz wszystko.

Pragnę uświadamiać ludziom, że mogą zmienić siebie i swoje życie, w każdej chwili. Joga z pewnością bardzo w tym pomaga, gdyż buduje siłę, dyscyplinę, wytrwałość i skupienie na celu.

Moja praktyka

W codziennej praktyce kładę skupiam się na wzmacnianiu całego ciała i dobrym samopoczuciu. Osiągam to dzięki bardziej dynamicznej formie Vinyasa jogi, która stanowi moją główną praktykę własną. Styl Vinyasy lubię jednak łączyć z głębokim rozciąganiem jakie daje mi Yin joga oraz cudowną energią jogi Kundalini.

Dodatkowo, biorąc czasem udział w zajęciach jogi Iyengar skupiam się na precyzji wykonywanych asan i dłuższym trwaniu w pozycji. Z kolei Ashtanga stanowi dla mnie oderwanie od codzienności, podporządkowanie pewnym regułom i podążanie wyznaczonym szklakiem.

mmYoga Małgorzata Mostowska