Małgorzata Mostowska

Prawdziwe szczęście znajduje się w naszym wnętrzu I jest niezależne od tego, co na zewnątrz.

Małgorzata Mostowska jest certyfikowanym nauczycielem jogi z pasją do zdrowego odżywiania i aktywnego stylu życia. Umiejętności nauczania jogi zdobyła podczas wyprawy do Indii, gdzie brała udział w licznych zajęciach Hatha, Vinyasa i Ashtanga jogi.

Własną praktykę rozpoczęła mając 21 lat. Od tamtej pory regularnie zgłębia wiedzę z zakresu uzdrawiania za pomocą jogi. Gosia znana jest z intensywnych zajęć Vinyasa jogi, które pozwalają poczuć pracę każdego mięśnia w naszym ciele. Intencją, która towarzyszy jej podczas każdych zajęć to elastyczne i mocne ciało, pogłębiony oddech, a co za tym idzie dotleniony organizm oraz poczucie wewnętrznego spokoju i harmonii.

Moja misja to inspirować, edukować i uzdrawiać. Zapraszam na metę!

Osiąga to wszystko poprzez poznanie potrzeb indywidualnych swojego studenta oraz koncentrację na jego celach osobistych. Dlatego skupia się głównie na zajęciach indywidualnych, aby każdy student mógł wynieść dla siebie jak najwięcej korzyści i wartości.

Styl Gosi to łączenie intensywnej praktyki z wyciszającą sekwencją końcową. Po takich zajęciach ciało się rozluźnia, umysł wycisza, a w głowie panuje spokój.

Jej ulubione asany to w głównej mierze pozycje odwrócone i balansujące (wymagające koncentracji, aby móc utrzymać równowagę), takie jak: Urdhva Dhanurasana (pozycja wzniesionego łuku, tzw. mostek), Urdhva Prasarita Eka Padasana (pozycja szpagatu na jednej nodze) i Adho Mukha Vrksasana (stanie na rękach). Pozycje te wspaniale uspokajają umysł oraz rozwijają poczucie równowagi.

Pragnę zapewnić wsparcie dla każdego, kto pragnie zmiany. Wsparcie tak fizyczne, psychiczne jak i duchowe.

Na macie jak i w życiu podążam za słowami: Strong Body – Strong Mind, czyli Silne Ciało – Silny Umysł. Poprzez wzmacnianie poszczególnych mięśni w ciele, wzmacniamy naszą psychikę i umysł, który staje się z dnia na dzień coraz spokojniejszy. A spokój to przecież zdrowie.

Cytując klasyka: Jeśli tracisz pieniądze, nic nie tracisz. Jeśli tracisz zdrowie, coś tracisz. Jeśli tracisz spokój, tracisz wszystko.

Pragnę uświadamiać ludziom, że mogą zmienić siebie i swoje życie, w każdej chwili. Joga z pewnością bardzo w tym pomaga, gdyż buduje siłę, dyscyplinę, wytrwałość i skupienie na celu.

Moja praktyka

W codziennej praktyce kładę duży nacisk na wzmacnianie całego ciała i dobre samopoczucie. Osiągam to dzięki dynamicznej formie Vinyasa jogi, która stanowi moją główną praktykę. Styl Vinyasy lubię łączyć z głębokim rozciąganiem jakie daje mi Yin joga.

Dodatkowo, biorąc czasem udział w zajęciach jogi Iyengar skupiam się na precyzji wykonywanych asan i dłuższym trwaniu w pozycji. Z kolei Ashtanga stanowi dla mnie oderwanie od codzienności, podporządkowanie pewnym regułom i podążanie wyznaczonym szklakiem.

mmYoga Małgorzata Mostowska